İletişim Bilgileri

MİNEFLO,SAMUR,DİNARSU,ÇAMSAN,TARKETT,NURTEKS SATIŞ MERKEZİ

  • Yetkili Kişi: Necmettin BADEM
  • Telefon numarası: +90 (532) 641-79-60 dahili no 212, 4954565
  • Adres: Atatürk mah. Hürriyet cad. No : 33 Küçükçekmece / İstanbul, Küçükçekmece, İstanbul, 34303, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Laminat Parke Tamiri

Laminat Parke Tamiri

14.01.2018

Laminat parkenin evinize, iş yerinize döşenmesinden sonra yaşanabilecek olumsuz bir duruma karşı tamirinin nasıl yapılacağı da öğrenilmelidir.

Parkenin üzerine herhangi bir ağır parça düşmesiyle parçalanma, zedelenme olabilir. Sandalyenin, masanın sürtülmesi vb. durumlar sonucu parkede çizilme meydana gelmiş olabilir. bunun gibi durumların yaşanmasında tamirin nasıl yapılacağı konusunda tecrübeli olmak doğru adımların atılmasını sağlar.

Şimdi detaylıca bu gibi durumlarda yapılabileceklere bakacak olursak:


PARKE PARÇASI ZARAR GÖRDÜYSE O PARÇAYA ULAŞARAK DEĞİŞİM YAPIN:

Klikli bir laminat parke seçtiyseniz bu durumda işiniz diğer türe göre daha kolaydır.

Klikli laminat parkede herhangi bir sorun yaşanması durumunda sorunlu olan kısıma doğru klikli kısımlardan toplaya toplaya gelirsiniz.

Sorunlu olan kısıma ulaştığınızda elinizde bulunan yedek parke parçasını ya da mağazadan alacağınız parçayı buraya koyarak bu kısımdaki sorunu çözmüş olursunuz.


NEM GİBİ SEBEPLERDEN ŞİŞME OLDUYSA PARKEYİ KOMPLE DEĞİŞTİRİN :

Böyle bir şey yaşanması durumunda artık iş işten geçmiş demektir.

Yapacağınız en güzel şey ya bir usta çağırmaktır ya da kendiniz bu konuda bilgi sahibiyseniz parkeyi yenisiyle değiştirmektir.


PARKENİZDE OLUŞAN ÇİZİKLER İÇİN PARKE KALEMİ KULLANIN :

Çizik çok derin değilse bu durumda yapı marketlerde satılan parke kalemi çiziğin üzerini örtmeye yardımcı olacaktır.
Daha derin çiziklerde ise macun kullanılarak bu çizikler kapatılmalıdır. Macun farklı renkte olursa yine parke kalemiyle ilgili kısımlar boyanmalıdır.


İPUÇLARI :

Laminat parkenin ve hatta tüm parkelerin ana malzemesi ağaç olduğundan dolayı uzun süre suyla teması halinde parkede şişme gibi durumların yaşanması olasıdır. Bundan dolayı hangi parke türü olursa olsun uzun süre suyla temas ettirilmemeli, silinecekse bile nemli bir bez yardımıyla silinmelidir.

Laminat parkenin ufak bir kısmı sudan, nemden dolayı şişme yaptıysa fazla zaman geçirmeden o kısmında değiştirilmesi gerekmektedir. Eğer o ufak kısım değiştirilmezse zamanla oradaki su ve nem diğer kısımlarıda etkileyerek şişmeye sebep olabilir.

Kaynak: Bademler Zemin | Blog

Önceki makaleler
Laminat Parke Bakımı
Laminat Parke Bakımı

28.12.2017

Laminat parke, lamine ve masife göre çizilme açısından daha iyidir. Laminat parkenin üzerindeki koruyucu sentetik film tabaka çizilmeyi en alt seviyeye indirir. Bu açıdan bakıldığında çizilme yönünden lamine ve masif gibi hassas bir parke olmaması elbette...
Halı Bakımı
Halı Bakımı

14.12.2017

Halınızın üzerine bir şey döküldüğü zaman çok çabuk hareket etmeniz gereklidir. Profesyonel halı temizleyicilerinin geç kalınmış müdahalesinden ise hızlı ilgi, doğru leke çözücüleri ve doğru yıkama teknikleri halınız için çok daha iyi sonuçlar verecektir. Halınıza bir şey döküldüğü, elinizin altındaki boya vermeyen ve kuru olan herhangi bir emici havlu, peçete, bez ya da mendil ile....
Halı Temizliği
Halı Temizliği

28.11.2017

Rutin bakım: Düzenli bir bakım programı ile lekeler halıya iyice yerleşip halıya zarar vermeden bu lekelerden kurtulmak mümkündür. Tamir edici bir bakım yapılması halının düzelmesini tam anlamıyla sağlayamaz, çünkü geç....